KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16642008
nr 1664 2008
Anton Lindfors
(1881-1950), Finland
Oljemålning, Anton Lindfors (1881-1950), Finland, "Afton Åbo". Signerad, daterad 1939. Olja på pannå, 49x39 cm, yttermått inklusive ram: 53x42 cm
Kondition: slitage
Anton Lindfors, finländsk målare född 1881, död 1950.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 december 2024
kl 19:07:35
1/12 15:02:48